KNIHY

EMOCE JAKO NÁŠ ŽIVOTNÍ KOMPAS

NECHAT SE MILOVAT ŽIVOTEM

Když sami sebe přestaneme řešit, začneme žít. Emoce hrají v našem životě klíčovou roli – jakmile je pochopíme a naučíme se je podpořit, usměrnit nebo využít jejich energii, zjistíme také, jak působí na naše tělo, chování, vnímání a jak toto všechno v životě zúročit.

Tato kniha vám přibližuje, jak emoce poznat a jak s nimi pracovat. Najdete zde inspiraci, příběhy, otázky k zamyšlení a různé možnosti vedoucí tomu, jak o sobě začít míň přemýšlet a víc žít. S lehkostí, radostí, tvořivě, otevřeně, odvážně. Nehledejte však žádné plané filozofování, ale ani žádnou příručku. Autorka stojí nohama pevně na zemi, a tak napsala knihu praktickou, trochu autobiografickou i hodně autentickou.

Pokud po přečtení této knížky začnete dělat ve svém životě nějakou konkrétní věc jinak, podle svého srdce a pro vás žádoucím směrem, začali jste používat svůj emoční kompas.

Do knihy svými texty také přispěli Karolina Jarošová, Dagmar Kožinová, Karol Suchánek a Jan Vojáček.

 

Reference: Databazeknih.cz

S LÁSKOU I ROZUMEM

Využijte emoční inteligenci ve výchově

Tři autorky, tři koučky, tři mámy a moře osobních i odborných zkušeností, které vám pomohou pochopit principy rodičovství, přinesou úlevu, když je toho na vás moc, i předloží návod, jak pracovat ve výchově s emocemi dětí, ale i vašimi vlastními ve prospěch vás všech.

S čím vám kniha pomůže?

Připomene, že rodičovství je krásná životní zkušenost, ale jen málokdo je na něj připraven. Dovolí vám zažít pocit sdílení i vysvětlí, že omylů se dopouští každý z nás. Na jejích stránkách najdete reálné zkušenosti, radosti i omyly a mýty, se kterými jsme se my tři spoluautorky na naší rodičovské cestě setkávaly a setkáváme, a k tomu také obohacující informacemi z moderních výzkumů i stále aktuálních principů respektujícího přístupu k dítěti, rodičovství a životu vůbec.

Čím vás překvapí?

„S láskou a rozumem“ nemá ambici stát se návodem, ale inspirací. Skrývá i tipy na šťastné dětství, ale také na to, jak dítě naučit respektovat pravidla a dodržet stanovený řád. Na jejích stránkách na vás čekají i překvapivá odhalení tajů dětského mozku, informace o přínosu tzv. znakování pro další vývoj dítěte, rady, kdy začít s výukou dalšího jazyka či jak to s výchovou nepřehánět. Velmi praktická je kapitola s návody na hry a zábavné aktivity pro rozvoj mozku!

Knihu vydal CPress (299 Kč + 49 Kč poštovné).

A můžete si objednat i unikátní autorský výtisk s věnováním, který má obálku zvolenou námi, autorkami!

NAHRÁVKY

„Hladina alfa vám dovolí zpomalit, být sám sebou, a zároveň být mnohem efektivnější a soustředěný…“

Hladina alfa: tajemství klidné mysli i životního úspěchu

Zřejmě víte, že mozek tvoří nepředstavitelně hustá síť neuronů, přenášejících mezi sebou informace. Ale méně známý je fakt, že se tyto přenosy odehrávají pomocí elektrochemické aktivity, která kolem sebe vytváří nepatrné elektrické pole. A pokud takové pole vytvářejí najednou statisíce neuronů, je najednou dost silné na to, aby bylo jeho působení měřitelné i na povrchu naší lebky. Přesně to se pak děje, když myslíme.

Opravdová síla myšlenek

Výzkumy navíc prokázaly, že každé naší myšlence, resp. mozkové aktivitě, odpovídá jinak intenzivní neuronová aktivita ve formě vln, jež jsou definovány svým potenciálem a frekvencí a analyzovatelné pomocí EEG.

Rozeznáváme základních 5 frekvencí

delta vlny – s frekvencí 1-4 Hz se objevují při velmi důkladné meditaci, ve stavu hlubokého spánku nebo v bezvědomí. Při těchto frekvencích dochází k hloubkové regeneraci organismu.

théta vlny = (4 – 8 Hz) nastává při hluboké relaxaci, meditaci a v některých fázích spánku. Během těchto frekvencí dochází ke zkvalitňování dlouhodobé paměti a schopnosti nacházet neobvyklá řešení. Ve stavu aktivace Theta vln dochází k prohloubení intuice a setkání s vlastním nevědomím.

alfa = uvolněné vnímání s frekvencí 8 – 12 Hz převládá při stavu uvolnění a odpočinku. Vždy, když si neděláme s ničím starosti a nezahlcujeme naše smysly žádnými výraznými podněty. Duševní pohoda, kterou Alfa vlny vyvolávají, zlepšuje kvalitu spánku, učení, zvyšuje produktivitu a naši imunitu. Přirozeně se tvoří endorfiny, tvořící dobrou náladu a dochází k tzv. bikamerálnímu myšlení.

beta vlny =  jsou patrné při logicko-analytickém, tedy rozumovém uvažování. Při jejich aktivitě se zaměřujeme na řešení problémů.  Nacházejí se v rozmezí 13-40 Hz. Čím vyšší je jejich frekvence, tím podrážděnější se stáváme, zvyšuje se naše napětí. Nižší frekvence se vyskytuje při pocitu únavy nebo ospalost, spánkového deficitu a dlouhodobého přetížení.

gama =  (40 – 100 Hz) jsou dominantní v situacích, kdy vystavujeme náš mozek náročným úkolům. Gama frekvence hraje důležitou roli při učení a paměti.

Jste-li zatím převážně v hladině beta…

Většinu dne přemýšlíte, spěcháte, stresujete se a vysilujete. Marně hledáte klid, vyhlížíte vysněné úspěchy. Často zapomínáte, „kde vám hlava stojí“. Jste přehlcení. Postrádáte dobrý pocit z toho, o co se snažíte. Ztrácíte radost z každodennosti.

… ale dá se přeladit!

Mohu vás naučit vědomě se přeladit do hladiny alfa. Do hladiny, v níž se sami od sebe ocitáte nejčastěji těsně před usnutím, po probuzení, při meditaci nebo ve chvíli, kdy se zdánlivě nečinně zahledíte do prázdna. Tehdy jste uvolnění ve svém těle, ale také „v hlavě“. Paměť vykazuje zvýšenou schopnost ukládat a vybavovat si, mysl rychle regeneruje, celý organismus odpočívá a posiluje životní funkce, přirozeně se tvoří endorfiny – hormony dobré nálady a štěstí.

Získáte tím řadu benefitů:

Práce v hladině alfa tak přináší nejen celkové zklidnění, ale také obrovské zdravotní, emoční, znalostní i vztahové benefity. Co se v ní odehrává? Mozkové vlny se v ní zpomalí, a vy můžete beze stresu trénovat lepší paměť, koncentraci, reakce na stres, uvolnění, kreativitu a samozřejmě lépe rozpoznávat vlastní i cizí emoce, urychlit hojení a léčby nebo nastartovat imunitu.

Chcete to zkusit sami? Vyzkoušejte ukázku, nebo si vyberte moje nahrávky přeladění do alfy.

Necháte to na mně? Napište si o individuální konzultaci nebo se přihlaste na připravované kurzy.

Bdělý stav s převahou beta vln
Bdělý uvolněný stav s převahou alfa vln
X